Menu visaquarium
De aquarium discussieplein voor aquarianen met tropischevissen
8 berichten • Pagina 1 van 1
#1
24-01-2023 - 14:05:45
Door:
Evert Coenen
Berichten:
4
Goedendag, mijn zoon heeft guppys en sinds gisteren doet er 1 wel erg raar, het is net of ze geen oriëntatie meer heeft. Ze tolt en tuimelt en zwemt achteruit, bijna de hele tijd , ze eet wel en zwemt ook af en toe gewoon.
Weet iemand misschien waardoor dit komt of wat er aan de hand is?
PS: Water laten testen en die was goed alleen de ph iets te hoog, vandaag zoals elke week 20% water vervangen dus zal de ph ook wel weer iets gezakt zijn.
#2
24-01-2023 - 18:00:32
Door:
Flame
Berichten:
19
Is het aquarium minimaal 3 weken ingedraaid voordat je er vissen indeed?
#3
24-01-2023 - 19:03:43
Door:
René de Ruiter
Berichten:
202
Als je aquarium net nieuw is, dan is mijn advies juist niet water verversen en zo min mogelijk je vissen voeren, liefst langdurig niet.
Omdat het water nog niet stabiel is, als je er vissen in doet dan belast het water. Door het water dan ook nog eens te verversen krijgt het nog meer uit balans. En als je dan ook nog de vissen gaat voeren word het nog erger. De PH is het probleem niet.
Eerst moet het filter goed ingedraaid worden, en daarna moet bij het inzet van vissen weer de belans terug gevonden worden. Teveel schoonmaken of voeren is niet goed voor het water. Aquarium houden is juist zo min mogelijk aan je aquarium komen, zodat het in belans is en blijft.
We doen nadat het aquarium stabiel is pas elke week wat water verversen. In nieuw aquarium is dat minder hard nodig.
Maar of het iets met je vis te maken heeft, dat is moeilijk te zeggen. Ook vis wat pas gekocht is kan al ziek zijn of iets hebben. Vooral bij het plaatsen in een andere omgeven met andere waterwaardes kan dit een klap geven bij sommige vissen.
Mijn advies is dus het aquarium zoveel mogelijk even met rust laten, niet aankomen zodat het filter nog beter en verder kan indraaien, en lees tussendoor je in over wat de functie van een goed draaiend filter is, en dat dit de motor, het hart van je aquarium is. Een filter mag je nooit teveel of volledig schoonmaken, omdat daar de enorm belangrijke bacterie in zitten die het water leefbaar maakt voor je vissen, mede de bodem is belangrijk, daar zitten ook de belangrijke bacterie, hoe langer een aquarium draait hoe meer nuttige bacterie daarin komen, en hoe sterker je aquarium daarvan word. Het voorkomt allerlei problemen bij vissen, als je het filter goed behandeld.
#4
24-01-2023 - 19:15:02
Door:
Evert Coenen
Berichten:
4
Na een week heeft hij de eetste vissen er in gezet maar die vissen heeft hij al niet meer. Deze vis en nog 1 zitten er nu 2 weken in, gisteren weer een man en een vrouwtje bij gezet. Deze vis was dik en was eergisteren ineens mager. We zien geen jonge vissen. De aquarium is nu bijna 5 weken.
#5
24-01-2023 - 19:23:56
Door:
René de Ruiter
Berichten:
202
Dikke buiken hoeft niet altijd zwanger te betekenen. Dit kan ook buikzucht zijn, dit is een aandoening in de vis, waar de organen binnenin niet meer goed functioneren, Dit kan komen door slechte waterwaardes, wat de organen aantasten. Buikwaterzucht komt vaak voor bij guppen en andere levendbarende vissen.
Ik vertel dit zodat je die informatie nu weet. Maar dit zal ongetwijfeld niet het probleem bij een dikke vis zijn die je pas hebt gekocht. Meestal bij guppy's die je koopt heb je kans dat ze al zwanger zijn, dragend.
Je heb grote kans dat er wel jonge visjes in je aquarium dan zitten. Ze houden zich altijd heel erg goed schuil, pas als je twee uur kijkt valt je ze pas op.
De truc bij het zoeken van jonge guppies, is op de bodem kijken. Vaak dicht bij het glas. Bij de rand van het glas en bodem. Maar ook heel dicht bij de plantjes of aan de zijkant bovenin het water. Helemaal bovenin aan de rand. Ze zijn doorzichtig, dus daarom zie je ze ook moeilijk.
Makkelijker is nog een vergroot glas erbij gebruiken of je telefoon gebruiken en inzoemen op je fotostand.
Zoek niet naar de kleine visjes maar naar de beweging die je ziet op de plek waar je kijkt. Dan valt het snelst op.
#6
24-01-2023 - 19:29:44
Door:
Evert Coenen
Berichten:
4
Als er dan al jonge guppys waren heeft hij ze vandaag weggezogen, hij heeft namelijk met een bodemzuiger de bodem schoongemaakt. Dat moest ook elke week werd er gezegd. We wachten het maar af wat er gebeurt en of er nog jonge guppys in zitten.
Bedankt voor de informatie en tips. Ik ga mijn zoon informeren.
#7
24-01-2023 - 19:37:05
Door:
René de Ruiter
Berichten:
202
Dat kan, maar die vissen laten zich niet snel wegzuigen. Ik geloof dat er wel dan nog inzitten. En een gup kan enorm veel jonkies uitwerpen. vooral die gekweekte vrouwtjes uit de winkel zijn super rijp altijd.
Is goed Evert, doe vooral nu even niets met je aquarium, geniet van de vissen. Guppy's zijn altijd erg leuke vissen om te hebben.
Mocht je weer iets willen weten, laat maar horen. Fijne avond!
#8
24-01-2023 - 19:41:09
Door:
Evert Coenen
Berichten:
4
Dank je Rene,
We zullen hem even met rust laten en afwachten wat er gaat gebeuren met deze vis en of er jongen zijn.
En bedankt dat ik altijd mag reageren voor tips en trucs.
Fijne avond
Pagina waardering
Aquarianen
Rico:
Sinds vanochtend heb ik ineens deze witte vlek op het glas. Er af poetsen lukt niet iemand een idee wat er aan de hand …
Grote witte vlek op glas aqaurium
Sjaantje Seelen:
Hallo ,ik heb jonge visjes maar ze laten de appelslakken niet met rust,ook heb ik raceslakken erin zitten,ook daar …
Visjes bijten appelslakken
Bart Hulsbosch:
Even een vraag, Sinds 7 weken heb ik een nana cube 40 liter aan het draaien. Nou geef ik de juiste voedingsstoffen …
Startend aquarium
Visziekten
Aquarium visziekten
Boek over ziekten en aandoeningen van vissen in vijvers en aquaria.
Aquariumplanten
Aquariumplanten van A-Z
Boek over tropische zoetwater aquariumplanten. Een onmisbare bron van informatie met 200 soorten waterplanten voor tropische aquaria.
Mijn dierenwinkel