Menu visaquarium
Wat is de betekenis / definitie van de term Estimative Index precies?
De Estimative Index die aquarianen verkort EI methode noemen, is een manier die bedacht is om eenvoudig algen te voorkomen, zonder blijvend het water te hoeven testen met dure testkits.
Met de Estimative Index groeien de aquariumplanten optimaal en blijven de planten sterk. Algen krijgen hierdoor weinig kans. Het bespaard de aquariaan een hoop tijd en geld uit aan dure watertests.
Door onbeperkte concentratie aan voedingstoffen in het aquariumwater kunnen planten ongehinderd groeien. De algen krijgen minder kans omdat er geen groei-stagnatie plaatsvindt. Veel algen duiken namelijk op wanneer aquariumplanten een tekortkoming hebben aan voedingstoffen.
De EI methode (Estimative Index) werkt eenvoudig. U voeg eigenlijk een klein overschot aan voedingstoffen toe om voedingstekort te verhinderen.
Het is belangrijk om aan het eind van de week een grote waterwissel van 50% uit te voeren, dit doet u om een te hoog overschot te voorkomen.
Door de waterwissel van 50% worden alle waterwaardes gereset, het te hoog overschot aan stoffen worden dan in één keer opgelost! Na de waterwissel voegt u weer de benodigde voedingstoffen voor de planten, maar wel met een klein overschot die ruim voldoende is voor de hele week.
Met de Estimative Index - EI methode is het uiterst belangrijk om wekelijks een waterverversing van minimaal 50% uit te voeren. De wekelijkse waterverversing dient voornamelijk om afvalstoffen zoals ammonium en mulm te verwijderen. Door de goed groeiende planten en stabiliteit van aquarium wordt heel wat afval geproduceerd, die regelmatig moeten verwijderd worden door middel van de wekelijkse waterverversing.
Het resetten is ook belangrijk voor de Co2 waarden, een hoog koolstofdioxide (Co2) is slecht voor de vissen. Na de grote waterwissel moet er voldoende Co2 in aquarium zijn (minimaal 25ppm).
Zorg bij het toevoegen van de nieuwe voedingstoffen dat er voldoende waterbeweging is, zodat alle stoffen goed door de hele bak verspreiden.
Aanbevolen pagina's
Pagina waardering
Aquarianen
Esther Roetert:
Goedemiddag, is er hier toevallig iemand die de HPV Goldline lamp met mini controller voor bovenstaande Jewel bak heeft …
Verlichting Jewel Rio 125
Vera Koppenrade:
Beste mede-hobbyisten, Ik heb een overschot aan vissen. Meerval (ancistres dolichopterus), guppy en slakken etende …
Overschot
Rob:
Hallo kenners, we gaan een 2e aquarium neer zetten. Dit wordt een nano aquarium voor garnalen en enkele visjes. De 1e …
Water voor 2e aquarium
Visziekten
Aquarium visziekten
Boek over ziekten en aandoeningen van vissen in vijvers en aquaria.
Aquariumplanten
Aquariumplanten van A-Z
Boek over tropische zoetwater aquariumplanten. Een onmisbare bron van informatie met 200 soorten waterplanten voor tropische aquaria.
Mijn dierenwinkel
Adblocker gedetecteerd
Wij zien dat u een Adblocker gebruikt die ervoor zorgt dat u geen advertenties ziet op onze site. Dit vinden wij jammer, want mede dankzij de advertenties is de site visaquarium.nl gratis toegankelijk.
Plaats visaquarium.nl in de Whitelist van uw Adblocker als u verder wilt gaan.