Menu visaquarium
De aquarium discussieplein voor aquarianen met tropischevissen
3 berichten • Pagina 1 van 1
#1
12-03-2021 - 13:32:19
Door:
Rob
Berichten:
25
Hallo ik heb 2 vragen in mijn grote aquarium heb ik na watermeting sinds ca 4 weken een hoog nitraat ca 20. Geen idee waar het vandaan komt al jaren altijd goed ook bij test bij specialist 8 weken geleden.
Ik heb nu 3x waterververst ca. 20% per keer. extra planten en tijdelijk minder voeren. Buiten levend voer niets in de bak bijgekomen daarvoor.
Alle andere waarden goed bv nitiet is 0.
In het nieuwe Nanobak kleine verhoging nitraat 3-4 maar hoge fosfaat. Geen idee hoe, wel garnalensterfte ca de helft. Ook waterververst en soort steentjes in filter gekregen van specialist.
Fosfaat heel schadelijk heb ik begrepen maar hoe zit dit met nitraat in grote bak waar ogenschijnlijk alles goed gaat met vissen garnalen en slakken.
Alvast bedankt
Graag advies/hulp.
#2
13-03-2021 - 06:28:08
Door:
René de Ruiter
Berichten:
146
Fosfaat is goed voor je planten. Veel planten maken daar gebruik van. Fosfaat kan je makkelijk tot 5ppm veilig houden voor de vissen. Maar niet hoger.
Fosfaat en nitraat is ook makkelijk om laag te krijgen door gebruik te maken van flink wat drijfplantjes. Drijfplanten zijn reuze fosfaat en nitraat vreters. Dus misschien heb je wat aan deze informatie. Als je nitraat en fosfaat hoog is dan zal je merken dat als je maar een paar kleine baadjes van drijfplanten hebt je de volgende dag of twee dagen daarna al heel veel extra drijfplantjes erbij krijg. Dat groeit als kool zo snel als deze waterwaardes hoog zijn.
Ik kan aan mijn drijfplanten zien of er teveel nitraat is, de drijfplanten groeien als een gek dus. Als er te weinig nitraat, fosfaat is dan groeit de drijfplanten voor geen meter meer en gaan de drijfplanten ook dood of worden lelijk, de bladeren komen gaatjes in ect. Als ik niet oplet dan houdt ik geen drijfplantje meer over dan, alles verdwijnt als de waardes te laag beginnen te worden. Ik voeg zelfs soms gewoon extra fosfaat erbij via een flesje, easylife fosfo, dat is Po4.
Belangrijk is om te zorgen dat je filter onwijs goed functioneert. Dat doe je door te zorgen dat er voldoende watercirculatie in je pomp aanwezig is zodat er goed zuurstof in de pomp is, en zorg tevens ervoor dat je lekker veel filtermateriaal erin propt. Voor de rest moet je niet teveel aan je filter komen. Het filter zorgt dan dat de waardes verlagen.
Ook vuil en rommel op de bodem moet je altijd goed op letten, deze zorgen ook verandering van waterwaardes.
Zelf maak ik mij het meeste zorgen over nitriet gehalte, die is echt het meest dodelijke. Maar bij een goed draaiend filter heb je daar weinig last van. Meestal is dit enkel aanwezig bij een opstart van nieuw aquarium.
#3
13-03-2021 - 10:36:05
Door:
Rob
Berichten:
25
Hallo Rene,
Bedankt voor je antwoord.
In de grote bak doen de drijfplantjes het dus perfect. Zoals je zegt elke dag nieuwe erbij.
In de nano gingen ze wel slecht precies zoals je omschreef.
Ik heb er al over gezet maar doe er nog meer over naar de nano. Ik laat water weer testen vandaag. Ik laat het nog weten hoe het gaat.
Aanbevolen pagina's
Pagina waardering
Aquarianen
Arno de winter:
Hallo, Ik heb nu sinds ongeveer 4 weken een 60liter aquarium En heb sinds 2 weken vissen en zou graag wat nieuwe vissen …
Nieuwe vissen
Arno de winter:
Hallo, Ik heb nu sinds ongeveer 4 weken een aquarium en heb sinds 2 weken vissen en dat ging een paar dagen goed en had …
Groene gloed
Rob:
Hallo ik heb 2 vragen in mijn grote aquarium heb ik na watermeting sinds ca 4 weken een hoog nitraat ca 20. Geen idee …
Nitraat en fosfaat
Visziekten
Aquarium visziekten
Boek over ziekten en aandoeningen van vissen in vijvers en aquaria.
Aquariumplanten
Aquariumplanten van A-Z
Boek over tropische zoetwater aquariumplanten. Een onmisbare bron van informatie met 200 soorten waterplanten voor tropische aquaria.
Mijn dierenwinkel
Adblocker gedetecteerd
Wij zien dat u een Adblocker gebruikt die ervoor zorgt dat u geen advertenties ziet op onze site. Dit vinden wij jammer, want mede dankzij de advertenties is de site visaquarium.nl gratis toegankelijk.
Plaats visaquarium.nl in de Whitelist van uw Adblocker als u verder wilt gaan.